Search
Close this search box.

Pet Hayvanları-Petshop Sertifikası

Kurs Kayıt Tarihleri

Son Kayıt Tarihi 

22.06.2024

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kurs İçerikleri
Resmi Sertifika

Merkezi Eğitim Kurumları olarak kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işli ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

İletişim Formu

Pet Hayvanları Sertifikası

Hayvan Sağlığı alanı öğretim programları, gelişmelere bağlı olarak esnek ve sürekli güncellenmeye uygun bir yapıda tasarlanmıştır. Bireyler kazandıkları güncel meslekî yeterlikler doğrultusunda istihdam edilebileceklerdir. Hayvan Sağlığı alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye meslekî yeterlikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağı sunulmuştur.

Pet Hayvanları Sertifikası programının amacı:

Meslek Elemanı Tanımı; Hayvan Bakıcılığı, konusunda barınaklar kurma, ev ve süs hayvanları beslemeve hastalıkları, bunlardan korunma tedbirleri, hijyen kuralları bilgi ve yeterliklerine sahip kişidir.

 İstihdam Alanları ;

Hayvan Sağlığı alanından mezun olan veya sertifika alan öğrenciler, seçtikleri dal/meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda,

  • Küçük /büyük ölçekli tarımsal işletmelerde,
  • Hayvan barınaklarında,
  • Ev ve süs hayvanları satış yerlerinde (Pet-shop’lar),
  • Kendi işinde vb. yerlerde çalışabilirler.

 Pet Hayvanları Kursu Eğitim Programının İçeriği:

  • Kedi ve köpeklerin bakımını yapmak Kedi Köpek Bakımı
  • Kedi ve köpekleri beslemek Kedi ve Köpek Besleme
  • Temel itaat eğitimi vermek Temel İtaat Eğitimi

Pet Hayvanları Sertifikası Eğitimi programının Eğitim Süresi (Saat):

Programın süresi 64 saattir.

Pet Hayvanları Sertifikası Kursuna Katılma Koşulları:

  • Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

Pet Hayvanları Kursu Sertifikası:

Eğitimin sonucunda uzaktan eğitim sınav sistemimiz tarafından yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Üniversite tarafından onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 işgününü aşmamaktadır.

Pet Hayvanları sertifikasının geçerliliği:

Pet Hayvanları kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Üniversite’nin resmi sınavı olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Ayrıca yurtdışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurtdışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Diğer E-Devlete İşlenen Kurslar:

You cannot copy content of this page

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.