kirsal turizm etkinlikleri

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi Kursu

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi Programı bireyleri bu alanda yeterli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kırsal Turizm Etkinlikleri eğitimi kursumuzun içeriği, Kırsal Turizm Etkinlikleri eğitimi kursumuzun süresi ve kursumuz sonunda alacağınız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın geçerliliği hakkında temel bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Kırsal Turizm Etkinlikleri Sertifikası programının amacı:

Meslek Elemanı Tanımı;

  • Konuklara Türkiye’nin coğrafi özelliklerini, tarihî ve doğal güzelliklerini , Konuklara Anadolu’nun tarih öncesi çağlarını ve Anadolu da yaşamış uygarlıkları tanıtabilen bireydir.

 İstihdam Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler turizm sektöründe;

  • Konaklama Seyahat Hizmetleri alanı altında sertifika programından mezun olan kursiyerler, sertifikalarının kazandırdığı yeterlikler doğrultusunda, Yöresinde tarihî ve doğal güzelliklerini tanıtma faaliyetlerini yapabilir.

Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu Eğitim Programının İçeriği:

  • Konuk tiplerine göre davranmak Konuk Tipleri ve Davranışları
  • Konuklara Türkiye’nin coğrafi özelliklerini, tarihî ve doğal güzelliklerini tanıtmak Turizm Coğrafyası
  • Konuklara Anadolu’nun tarih öncesi çağlarını ve Anadolu da yaşamış uygarlıkları tanıtmak Anadolu Uygarlıkları

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi programının Eğitim Süresi (Saat):

Programın süresi 88 saattir.

Kırsal Turizm Etkinlikleri Sertifikası Kursuna Katılma Koşulları:

  • Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu Sertifikası:

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde veya kursiyerlerin şehirlerinde ve Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Kırsal Turizm Etkinlikleri sertifikasının geçerliliği:

Kırsal Turizm Etkinlikleri kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme sertifikası olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.