Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu

bilgisayarli makine cnc

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Programı bireyleri bu alanda yeterli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü eğitimi kursumuzun içeriği, Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü eğitimi kursumuzun süresi ve kursumuz sonunda alacağınız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın geçerliliği hakkında temel bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu Sertifikası programının amacı:

Türkiye’de Metal Teknolojileri sektöründe eğitim-öğretim programlarının hazırlanarak eğitimine başlanması, sektörde yıllardır süregelen eğitim ve yetişmiş eleman açığını gidermektir.

Meslek Elemanı Tanımı

Tekniğine uygun iş makinesi resmi çizebilen, iş resmini CNC torna ve freze tezgahlarının tanıyabileceği formata çevirebilen, bakım ve onarımlarını, montaj ve demontajını, iş güvenliği ve işçi sağlığı kurallarına uygun olarak yapabilen bireydir.

İstihdam Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Metal Teknolojisi alanında;

  • Bilgisayarlı makine imalatının (CNC) bulunduğu başta metal olmak üzere bir çok sanayi alanında bilgisayarlı makine imalatı bölümünde çalışabilirler

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği:

  • İş sağlığı mevzuatına uymak ve iş güvenliği önlemlerini almak
  • İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı
  • Bilgisayarlı makineyi (CNC) amacına uygun kullanmak Bilgisayarlı Makine İmalatı (CNC)

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu Sertifikası Eğitimi programının Eğitim Süresi (Saat):

Programın süresi 40 saattir.

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu Sertifikası Katılma Koşulları:

  • Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli çalışabilir raporuna sahip olmak.

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu Sertifikası:

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde veya kursiyerlerin şehirlerinde ve Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu sertifikasının geçerliliği:

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Bilgisayarlı Makine (Cnc) Operatörü Eğitimi Kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme sertifikası olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir. Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.