Search
Close this search box.

Patlayıcı Madde Nakli Eğitimi Kursu

Kurs Kayıt Tarihleri

Son Kayıt Tarihi 

27.07.2024

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kurs İçerikleri
Resmi Sertifika

Merkezi Eğitim Kurumları olarak kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işli ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

İletişim Formu

Patlayıcı Madde Nakli Eğitimi Kursu

Patlayıcı Madde Nakli Eğitimi Programı bireyleri bu alanda yeterli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Patlayıcı Madde Nakli eğitimi kursumuzun içeriği, Patlayıcı Madde Nakli eğitimi kursumuzun süresi ve kursumuz sonunda alacağınız Üniversite ve E devlet Onaylı Sertifikanın geçerliliği hakkında temel bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Patlayıcı Madde Nakilcisi adı altında yer alan program ulusal düzeyde standartlara uygun olup; bu eğitimi başarıyla tamamlayanlar; 87/12028 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tekel Dışı Bırakılan Patlayıcı Maddelerle Av Malzemesi ve Benzerlerinin Üretimi, İthali, Taşınması, Saklanması, Depolanması, Satışı, Kullanılması, Yok Edilmesi, Denetlenmesi Usul ve Esaslarına İlişkin Tüzüğün 68 maddesi ve İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğünün 24/04/1992 tarih ve 71 No’lu Genelgesine göre, alacakları; “Patlayıcı Madde Güvenlik (Nakilci) Belgesi” ile, gerekli olan meslekî bilgi ve deneyime sahip olurlar.

Patlayıcı Madde Nakli Sertifikası programının amacı:

Meslek Elemanı Tanımı;

  • Patlayıcı madde nakil işinde bilgi ve deneyime sahip olan ve güvenlikli bir şekilde taşıma işini yapan kişidir.

 İstihdam Alanları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Patlayıcı Madde Güvenlik (Nakilci) sektöründe; Şirketlere ait Patlayıcı madde ve ferilerinin Satıcı depolardan şirketlere ait patlatma sahalarına güvenli şekilde nakil edilmesi işinde çalışabilirler.

Patlayıcı Madde Nakli Kursu Eğitim Programının İçeriği:

  • Patlayıcı maddeleri ve ilgili mevzuatına sahip olmak Patlayıcı maddeler
  • Patlayıcı maddeleri güvenli bir şekilde nakledebilmek Patlayıcı Madde Nakli

Patlayıcı Madde Nakli Eğitimi programının Eğitim Süresi (Saat):

Programın süresi 64 saattir.

Patlayıcı Madde Nakli Sertifikası Kursuna Katılma Koşulları:

  • 18 Yaşından büyük olmak,
  • Engelleyici sabıka kaydı olmamak (sabıka kayıt belgesi),
  • En az İlköğretim Okulu (veya ilkokul) mezunu olmak,
  • En az B sınıfı ehliyeti olmak,
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel yeterliliğe sahip olmak, sağlık yönünden her hangi bir sorunu bulunmamak (sağlık belgesi).

Patlayıcı Madde Nakli Kursu Sertifikası:

Eğitimin sonucunda uzaktan eğitim sınav sistemimiz tarafından yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Üniversite tarafından onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Patlayıcı Madde Nakli sertifikasının geçerliliği:

Patlayıcı Madde Nakli kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Üniversite’nin resmi sınavı olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Diğer E-Devlete İşlenen Kurslar:

You cannot copy content of this page

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.