Search
Close this search box.

Hayvan Kesim Elemanı-Kasaplık Eğitimi Kursu

Kurs Kayıt Tarihleri

Son Kayıt Tarihi 

08.06.2024

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kurs İçerikleri
Resmi Sertifika

Merkezi Eğitim Kurumları olarak kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işli ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

İletişim Formu

Kasaplık Eğitimi Kursu

Kasaplık Eğitimi Programı bireyleri bu alanda yeterli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kasaplık eğitimi kursumuzun içeriği, Kasaplık kursumuzun süresi ve kursumuz sonunda alacağınız Üniversite ve E devlet Onaylı Sertifikanın geçerliliği hakkında temel bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Kasaplık Sertifikası programının amacı:

Meslek Elemanı Tanımı ; Et ürünleri hazırlama ve satışa sunma aşamalarındaki işlemleri, hayvanların

kesilmesi, işlenmesi, ambalajlanması, sakatat tesislerindeki işleri sağlık ve  güvenlik şartlarına uygun olarak yapabilen bireydir.

İstihdam Alanları:

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler her türlü canlı hayvan kesilmesi, işlenmesi, ambalajlanması, sakatat tesislerindeki işlerde çalışabilirler.

Kasaplık Eğitimi Kursu Eğitim Programının İçeriği:

  • İşçi sağlığı mevzuatına uymak ve iş güvenliği önlemlerini almak
  • İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı 40/24
  • Et ve Et Ürünleri İşlemek Et ve Et Ürünleri İşleme

Kasaplık Sertifikası Eğitimi programının Eğitim Süresi (Saat):

Programın süresi 40 saattir.

Kasaplık Sertifikası Katılma Koşulları:

  • Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporuna sahip olmak

Kasaplık Sertifikası:

Eğitimin sonucunda uzaktan eğitim sınav sistemimiz tarafından yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Üniversite tarafından onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Kasaplık Eğitimi Kursu sertifikasının geçerliliği:

Kasaplık Eğitimi Kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Üniversite’nin resmi sınavı olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Ayrıca yurtdışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurtdışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Diğer E-Devlete İşlenen Kurslar:

You cannot copy content of this page

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.