Search
Close this search box.

Suda Can Kurtarma Sertifikası Eğitim Kursu

Kurs Kayıt Tarihleri

Son Kayıt Tarihi 

06.07.2024

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kurs İçerikleri
Resmi Sertifika

Merkezi Eğitim Kurumları olarak kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işli ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

İletişim Formu

Suda Can Kurtarma Sertifikası

Denizcilik alanı öğretim programları, gelişmelere bağlı olarak esnek ve sürekli güncellenmeye uygun bir yapıda tasarlanmıştır. Bireyler kazandıkları güncel meslekî yeterlikler doğrultusunda istihdam edilebileceklerdir.

 Denizcilik alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye meslekî yeterlikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağı sunulmuştur.


Önemli Bilgilendirme:
28 Ocak 2006 ve 26063 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanarak yürürlüğe giren Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Can kurtarma Yönetmeliğine göre Cankurtaranlık Eğitim programlarını uygulama ve sertifikalandırma yetkisi Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna verilmiştir.
İlgili yönetmelik hükümleri gereği Bronz can kurtaran, gümüş can kurtaran, altın cankurtaran eğitimleri ile ilk yardımcı eğitimleri ve sınavları, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluşlarca yürütülmektedir. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonundan eğitim yetkisi almış kurumların listesine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. ( https://tssf.gov.tr/dalis-cankurtarma-uzman-egitim-merkezleri/ )


Suda Can Kurtarma Sertifikası programının amacı:

Meslek Elemanı Tanımı; İhtiyaç duyulduğunda, su içinde şuurlu ya da şuursuz kazazedeye yaklaşabilecek kazazedeye müdahale edip sudan tehlike oluşturan ortamdan uzaklaştırabilen kişidir.

 İstihdam Alanları ;

  • Denizcilik Alanından mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler sektörde;
  • Havuzlarda,
  • Kişisel can kurtarma,
  • Denizlerde kazazede kurtarma işlerinde çalışabilirler.

 Suda Can Kurtarma Kursu Eğitim Programının İçeriği:

  • Su Üzerinde Yüzmek Su Üzerinde Yüzme
  • Su İçinde Kazazedeleri Kurtarmak Su İçinde Kazazede Kurtarma

Suda Can Kurtarma Sertifikası Eğitimi programının Eğitim Süresi (Saat):

Programın süresi 64 saattir.

Suda Can Kurtarma Sertifikası Kursuna Katılma Koşulları:

  • Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

Suda Can Kurtarma Kursu Sertifikası:

Eğitimin sonucunda uzaktan eğitim sınav sistemimiz tarafından yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Üniversite tarafından onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 işgününü aşmamaktadır.

Suda Can Kurtarma sertifikasının geçerliliği:

Suda Can Kurtarma kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Üniversite’nin resmi sınavı olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Ayrıca yurtdışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurtdışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Diğer E-Devlete İşlenen Kurslar:

You cannot copy content of this page

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.