Search
Close this search box.

Ankara Avcılık Kursu

Kurs Kayıt Tarihleri

Son Kayıt Tarihi 

22.06.2024

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kurs İçerikleri
Resmi Sertifika

Merkezi Eğitim Kurumları olarak kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işli ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

İletişim Formu

Ankara Avcılık Kursu

www.meslekkursu.com-27
Ankara Avcılık Kursu

Ankara yalnızca Ankaralı avcılara değil, çevresinde bulunan il ve ilçelerde de yaşayan ve avcılığa meraklı insanların, kolluk kuvvetlerinden ceza yemeden avlanmaları için gerekli şartları taşımalarına aracılık eden, temel ve büyük kursları da barındırdığı için yoğun biçimde tercih edilmektedir, Çevre ve Orman Bakanlığı (Yeni ismi ile Orman ve Su işleri Bakanlığı) tarafından yasalar gereği her avcı avcılık belgesi (avcılık sertifikası) ve yıllık av tezkeresi almak zorundadır, bu zorunluluk çerçevesinde Ankara’nın kendi bireyleri haricindeki çevreden de yoğun olarak kurs taleplerine karşılık vermektedir. 

Ankara’da avcılık kursu’na gitmek ne işinize yarar?

Ankara yakınlarında bir şehirde iseniz yalnızca 1 haftanızı ayırarak, ceza yemekten kurtulur ve nasıl daha disiplin ve düzenli avlanabilirsiniz, bunu öğrenmiş olursunuz. Avlanmaktaki temel esas bireylerin doğanın parçası olduğunu, doğa olmadan bireylerin olamayacağını, ekolojik dengenin nasıl korunması gerektiğini, korunmayan ekolojik dengelerin ne denli ciddi sonuçlar doğurabileceğini, sürdürülebilir avlanma hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Tabi ki bunların yanında yasal bir avcı olursunuz.

Avcılık kursunun süresi ne kadardır?

Avcı Eğitimi Kursunun temel süresi 1 hafta olarak planlanmıştır. 1 hafta sonunda yapılacak olan sınavdan 45 ve üzeri puan almanız durumunda başarılı kabul edilir ve sertifikanıza kavuşabilirsiniz.

Avcılık kursu hangi konuları içerir?

  • Ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması
  • Avcılığın tarihi, felsefesi, psikolojisi ve özü
  • Avcılıkta ahlaki değerler
  • Yurdumuzda av hayvanları
  • Av silahları ve uygulaması
  • Av köpekleri ve avda kullanılan yırtıcılar
  • Av için gerekli bilgiler
  • Sağlık bilgisi
  • Avcılıkla ilgili mevzuat

Diğer E-Devlete İşlenen Kurslar:

You cannot copy content of this page

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.