Search
Close this search box.

Adli Kalem İşleri Eğitimi Kursu

Kurs Kayıt Tarihleri

Son Kayıt Tarihi 

22.06.2024

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kurs İçerikleri
Resmi Sertifika

Merkezi Eğitim Kurumları olarak kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işli ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

İletişim Formu

Adli Kalem İşleri Eğitimi Kursu

Adli Kalem İşleri Eğitimi KursuAdli kalem işleri eğitimi kursu avukatların iş ve işlem yüklerini azaltmak için tasarlanmış bir eğitim programıdır, eğitimi alan bireyler hukuk terminolojisi eğitimi ile hukuki terimlerin karşılıklarını, dava hizmetleri eğitimi ile dava iş ve işlemlerinin yapılış ve yürütülüş işlemlerini, dava dosyalarının hazırlanması, sunulması ve arşivleme işlemlerini yapabilecek bilgi ve beceri kazanacaklardır.
Avukatların her türlü resmi yazışmalarını, hukuk terminolojisine uygun olarak hazırlayabilecek, özel şirket ve kuruluşların da aynı şekilde yazışmalarını hukuki ve resmi olarak yapabilecek beceriye sahip olacak ve özel büro ve işyerlerinin de temel hukuki işlemleri hakkında bilgi sahibi olacaklardır.
Adli kalem işleri elemanı yetiştirme kursunun program içeriğini, eğitim konularını, süresini ve kurs hakkındaki detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Adli Kalem İşleri Kursu Eğitim Programının Amacı:

Hukuk terminolojisi, dosyalama sistemi, dava hizmetleri ve anayasal hak ve sorumluluklar konusunda bilgi ve beceriye sahip bireyleri yetiştirmektir.

Mesleğin gerektirdiği yeterlilikleri kazanan bireyler sektörde;

1. Avukatlık ofislerinde,

2. Şirket ve kuruluşların dosyalama ve yazışma departmanlarında çalışabilirler.

Adli Kalem İşleri Kursu Eğitim Programının İçeriği:

Yazışma ve iletişimin hukuk terminolojisine uygun olmasını sağlamak.
Hukuk dosyalama sistemine uygun dosyalama ve takibini yapmak.
Dava hizmetlerini yapmak
Anayasal haklarına ve sorumluluklarına uygun davranmak

Adli Kalem İşleri Kursunun Eğitim Süresi (Saat):

Eğitim süresi 120 saat olarak planlanmıştır. Eğitimi herhangi bir nedenle tamamlayamayan kursiyer tamamladığı saatleri ve dersleri içeren katılım belgesi almaya hak kazanır.

Adli Kalem İşleri Eğitim Kursuna Katılma Koşulları:

Okuma yazma bilmek ve Mesleği yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir.

Adli Kalem İşleri Kursu Sertifikası:

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde, veya kursiyerlerin şehirlerinde ve Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır, ve hazırlanan sertifikalar Üniversite tarafından onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 işgününü aşmamaktadır.

Adli Kalem İşleri Kursu sertifikasının geçerliliği:

Adli Kalem İşleri kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Üniversite’nin resmi sınavı olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Ayrıca yurtdışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurtdışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Diğer E-Devlete İşlenen Kurslar:

You cannot copy content of this page

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.